نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نخستین نشست بررسی مسائل و مشکلات بانوان شاغل دانشگاه برگزار شد

نخستین نشست بررسی مسائل و مشکلات بانوان شاغل دانشگاه برگزار شد


نخستین نشست بررسی مسائل و مشکلات بانوان شاغل دانشگاه برگزار شد

با حضور دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز نخستین نشست بررسی مشکلات و موانع کاری بانوان شاغل در این دانشگاه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر غلامحسین خواجه در این نشست که امروز 19 آبان ماه در آمفی‌تئاتر دانشکده اقتصاد و به همت کمیسیون امور بانوان دانشگاه برگزار شد، با تقدیر از فعالیت‌های این کمیسیون گفت: بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و باید در بخش‌های مدیریتی واداری نیز شاهد حضور این قشر از جامعه بود.


وی افزود: بانوان در انجام بسیاری از امور توانایی‌ها بسیاری دارند و باید با اعتمادبه‌نفس بالا به‌گونه‌ای عمل کنند که بخش مدیریتی نیز برای سپردن مسئولیت به آن‌ها اطمینان لازم را داشته باشد.


رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سؤالات و مسائل مطرح‌شده، اظهار کرد: هیچ‌گونه محدودیتی برای اجرای مصوبات قانونی در دانشگاه وجود ندارد و اگر مصوبه‌ای ابلاغ‌شده به‌طور حتم اجرایی می‌شود.


خواجه بیان کرد: در دانشگاه تفاوتی بین کارمند و هیئت‌علمی جز در شرح وظایف، وجود ندارد و با وجودی که بسیاری از معیارها در جامعه تغیر کرده اما در دانشگاه کارمند و هیئت‌علمی هر دو از منزلت بالایی برخوردارند.


وی در خصوص مسئله تعطیلی دانشگاه‌ها در زمان وقوع پدیده گرد و غبار، اظهار کرد: تعطیلی‌های اعلام‌شده از سوی مدیریت بحران استان تنها مربوط به کلاس‌های درسی است و تا زمان اعلام این تعطیلی کادر اداری از سوی این مدیریت، اعضای هیئت‌علمی و کارکنان باید در محل کار خود حاضر شوند.


در این نشست دکتر پروانه ولوی دبیر کمیسیون امور بانوان دانشگاه شهید چمران اهواز از حضور دکتر خواجه رئیس دانشگاه در این نشست تقدیر کرد.


گفتنی است در این نشست مسائلی همچون تبدیل کمیسیون به شورای امور بانوان دانشگاه، ارتقاء سطح کیفی کار بانوان شاغل دانشگاه، انتخاب سالانه کارمند زن نمونه، اجرای مصوبات دولتی در خصوص استخدامی‌ها، وضعیت سختی کار و... از سوی بانوان کارمند این دانشگاه مطرح و دکتر خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز نیز به مسائل مطرح‌شده، پاسخ داد.