رشته ها و گرایش ها

گروه حسابداری در حال حاضر با رشته حسابداری در 3 مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری مشغول فعالیت می باشد.

درباره گروه حسابداری

           

نظر به وجود صنایع بزرگی مانند شرکت های ذوب فلزات، نیشکر و صنایع جانبی آن، صنایع نفت و گاز ، صنعت پتروشیمی و سایر صنایع دیگر و با توجه به این نکته که استان خوزستان از مناطق صنعتی ایران محسوب می شود لذا اهمیت ایجاد رشته های مانند حسابداری که به طور مستقیم و غیر مستقیم به استفاده بهینه منابع در این صنایع کمک می نماید بیش از پیش آشکار می گردد با توجه به موارد ذکر شده مسئولین امر به موازات توسعه صنعتی استان خوزستان اقدام به تاسیس رشته هایی که شتاب صنعتی شدن استان را تشدید می کند و به این مهم کمک می نماید به همین دلیل در سال 1353 رشته حسابداری در دانشگاه شهید چمران اهواز (جندی شاپور اهواز) تاسیس گردید و از آن موقع تا کنون به این وظیفه خطیر پرداخته است. در حال حاضر این رشته در 3 مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به آموزش و تربیت دانشجو می نماید.

تاریخچه

در نود و ششمین نشست شورای گسترش آموزش عالی مورخ 12/5/1353 با تشکیل رشتۀ حسابداری موافقت شد . این گروه با حضور آقایان دکتر نیک بخت وسلطانی به عنوان بنیانگذاران رشتۀ مزبور ، با پذیرش 38 دانشجو از طریق آزمون ورودی در نیمسال دوم ، رسماً فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد.

در شهریور1355 آقایان وحیدی الیزه ای ، عالی ور ، حمزه ، نظریان و خانم غنیمی فرد نیز به عضویت گروه حسابداری درآمدند. با شروع انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی تعدادی از اعضای هیأت علمی به دانشگاههای دیگر منتقل شدند و با انتقال آقای دستگیر از شاخۀ جنوبی به اهواز و پیوستن آقای جزایری ، اعضای گروه حسابداری مجموعاً به چهار نفر رسیدند. 

سابقه تاسیس گروه آموزشی حسابداری به سال 1353 باز می گردد. این گروه در همان سال با پذیرش دانشجو رسما فعالیت خود را آغاز نموده است. در حال حاضر این گروه آموزشی در 3 مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به فعالیت خود ادامه می دهد.